İsa Özdemir | Hakkında
Fotoğraf sanatçısı İsa Özdemir’e ait fotoğraf projeleri ve atölyelerinin yer aldığı resmi web sitesi.
about, turk, türk, turkish, güzel sanatlar, fine art, fotoğraf sanatı, art photography, fotoğraf sanatçısı, photo artist, photographer, hakkında, ankara, istanbul, turkey
419
page-template-default,page,page-id-419,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
isa600XOrj
E-POSTA

isaozdemir.tr [ ] gmail.com

 

TELEFON

+90 532 280 92 00

SOSYAL MEDYA

 

Samsun doğumlu. İnşaat Mühendisi. Halen Ankara’da yaşamakta. 1988 den itibaren fotoğrafla uğraşmakta. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Afsad’da fotoğraf eğitimi alarak başladı. Devamında dernek yönetim kurulunda başkan olarak yer aldı. Fotoğraf dergisi yayın kurulu üyeliği, kurs eğitmenliği, atölye eğitmenliği ve danışma kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

 

Çeşitli organlarda fotoğrafla ilgili yazıları yayınlandı. Bir ortak, iki kişisel sergi açtı. Çok sayıda karma sergiye katıldı. Kısa film denemelerinde bulundu. Halen kişisel fotoğraf çalışmalarını ve içeriğini genellikle fotoğraf sanatının temel ilkeleri ve fotoğraf felsefesi ile ilgili konuların oluşturduğu  atölyeler düzenlemeyi sürdürmektedir.

“Fotoğrafta dil, nesneler dünyasının bir fikir doğrultusunda fotoğrafa özgü düzenleme ögeleri ve ilkelerinin yaratıcı bir şekilde kurgulanmasıyla ortaya çıkan bir olgudur. Öz de biçim de özgün olduğu oranda değer kazanır. Fikir ve özgünlük, sanat ürününü de sanatçıyı da birbirinden ayıran en temel göstergelerdir.”

 

Kişisel Sergiler

  • 2017 Fotoİstanbul Uluslararası Fotoğraf Festivali, Demokrasi Meydanı, İstanbul
  • 1992 İfsak 8. İstanbul Fotoğraf Günleri, Fransız Kültür Merkezi, İstanbul
  • 1991 Galeri Selvin, Ankara

 

Koleksiyon

  • 2017 Mysia Fotoğraf Müzesi koleksiyonu, Güzelleme serisinden 3 adet fotoğraf